Saray mh. Dr. Adnan Büyükdeniz cad. No:4 Akkom Office Park 2. Blok Kat:10 Ümraniye 34768 İstanbul

T: +90 216 318 60 52

F: +90 216 250 32 32

Ürünler

Düşük Basınçlı Enjeksiyon Döküm Simülasyonu

AnyCasting döküm simülasyonu yazılımının, Düşük Basınlı Enjeksiyon Döküm modülü ile birlikte, kullanmakta olduğunuz döküm makinansının basınç eğrisini, kalıpların devreye alma sıcaklıklarını, kalıp çevrim zamanlarını ve kalıp içinde kullanılan soğutma kanallarının koşullarını tanımlayabilirsiniz. Böylece elde edeceğiniz sonuçlar üretimde elde edeceğiniz sonuçlar ile birebir aynı olacaktır.

Düşük basınçlı enjeksiyon dökümlerde, sıvı metal yolluk üzerinde yükselmekte iken, değişken basınç değerlerine bağlı olarak yükselmeler ve alçalmalar gerçekleşir. Sıvı metalin dolumundaki bu durumu AnyCasting döküm simülasyonu ile birlikte görüntüleyebilir ve farklı basınç değerleri kullanarak yükselme-alçalma olayını minimize edebilirsiniz. Böylece oluşacak oksidasyon miktarını da azaltmış olursunuz.

Diğer yandan, yönlenmiş bir katılaşma davranışı elde edebilmek için gereken kalıp sıcaklıklarını modelleyebilir ve kullanmanız gereken soğutma kanallarının tasarımlarını doğrulayabilirsiniz. Aynı zamanda, kalıbınızın uzun sürelerde çalışmasına sebep olan, kalıbın aşırı ısınması durumu ve buna sebep olan faktörleri yazılım yardımı ile ortaya koyabilir ve prosesinizi hızlandıracak önlemleri alabilirsiniz.

Döküm işleminin ardından ortaya çıkabilecek çekme boşluklarını, gaz hatalarını, sıkışan hava miktarlarını ve oksidasyon yoğunluğunu minimize edebilirsiniz.