Saray mh. Dr. Adnan Büyükdeniz cad. No:4 Akkom Office Park 2. Blok Kat:10 Ümraniye 34768 İstanbul

T: +90 216 318 60 52

F: +90 216 250 32 32

Ürünler

Kokil & Devirmeli Döküm Simülasyonu

AnyCasting döküm simülasyonunun, kokil ve devirmel döküm modülünü kullanarak, bu yöntemlere özel olan işlem koşullarını modelleyebilirsiniz. Devirmeli döküm modülünde, kokil döküm modülünün özelliklerine ek olarak, devirme hızı ve devirme açısı da tanımlanabilmektedir. Üretiminize özel durumları en ince detayına kadar tanımlayarak en gerçekçi simülasyon sonuçlarını elde edebilirsiniz.

Kullandığınız kalıp malzemelerinin çeşitlerini, alaşım çeşitlerini, döküm sıcaklığı, döküm hızlarını, kalıbın açılma ve kapanma zamanları gibi çevrimsel çalışma koşullarını, kalıp üzerinde uygulanan harici ve dahili soğutma işlemlerini, yine kalıp üzerinde uygulanan boya işleminde kullanılan refrakterin çeşidi ve kalınlığını, kalıp üzerinde açılan hava tahliye kanallarını, AnyCasting döküm simülasyonu yazılımının kullanıcı dostu arayüzü ve kokil & devirmeli döküm modülü ile en ince ayrıntısına kadar tanımlayabilir, simülasyon hesaplamalarında dikkate alabilirsiniz.

AnyCasting döküm simülasyonu yazılımı kullanarak, çekme boşlukları, gaz hataları, soğuk birleşmeleri, eksik dolum gerçekleşen bölgeleri, sıcak yırtılmaları, oluşan deformasyon ve gerilim miktarlarını, hava sıkışması olayını ve daha bir çok durumu AnyCasting döküm simülasyonu ile döküm öncesinde kontrol edebilirsiniz. Elde edeceğiniz simülasyon sonuçlarını bilgisayar ekranında gözlemleyerek, hurda ve deneme maliyetlerini en asgari düzeye indirirken, firma karlılığınızı ve üretim veriminizi en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz.