Saray mh. Dr. Adnan Büyükdeniz cad. No:4 Akkom Office Park 2. Blok Kat:10 Ümraniye 34768 İstanbul

T: +90 216 318 60 52

F: +90 216 250 32 32

Ürünler

Yatay Kalıplama Makinaları

KOYO yatay kalıplama hatlarının tümü derecesiz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ceketli ve ceketsiz modeller olmak üzere iki tür yatay kalıplama hattı mevcuttur. İki modelde de kalıplamayı yapan ana makine çalışma prensibi olarak aynıdır fakat ceketli veya ceketsiz oluşuna göre döküm ve soğutma hattının otomasyonu farklıdır. Sarsak veya soğutma tamburuna kadar olan bütün hattın otomasyonu tarafımızca yapılır. Böylece kalıplama hatlarımız müşterilerimize en yüksek kapasitesinde çalışır halde teslim edilir.

KOYO yatay kalıplama makinaları derecesiz olmasından dolayı çalışma sırasında daha az ağırlık taşır ve bu sayede, dereceli makinalara nazaran çok daha az elektrik tüketimi ile üretim gerçekleştirilebilir.

Standart olarak 3 farklı kalıplama boyutu mevcuttur. Bu boyutlar aşağıda verilmiştir.

SMS-5045RIII: 500 mm x 450 mm x (140-200 mm) / (140-200 mm)
SMS-6050RIII: 600 mm x 500 mm x (140-200 mm) / (140-200 mm)
SMS-7060RIII: 700 mm x 600 mm x (160-250 mm) / (160-250 mm)

 

Müşteri isteğine göre farklı boyutlarda kalıplama makinası imal edilebilir.

KOYO yatay kalıplama makinaları maça yerleştirme işlemi dahil saatte 140 kalıp yapabilme kapasitesine sahiptir. Kalıplama mekanizmasında iki tane alt kutu bulunmasından dolayı, maça ve filtre yerleştirme işlemi, kalıplama işleminin çevrim zamanını uzatmaz. Böylece maça ve filtre yerleştirme işlemi yapılsa dahi makinamız saatte 140 kalıp üretilebilir.

KOYO kalıplama makinalarının kendine özgü tasarımı, model değiştirme işini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Makinenin hareketli kısımlarının içine girmeden, iki dakikadan kısa bir süre içinde modelinizi değiştirip üretime devam edebilirsiniz. Bu durum KOYO kalıplama makinelerini, hem iş güvenliği, hem de kısa duruş zamanları açısından üstün kılar.

Makinanın modeline göre alt ve üst kalıp kalınlıkları farklı değerlerde ayarlanabilir. Böylece ince parçalar için ince kalıp kullanarak kum hazırlama maliyetleriniz en düşük seviyelere çekilebilir.


Ceketsiz tip yatay kalıplama makinalarında APT döküm tezgahı bulunmaktadır. APT döküm tezgahının en önemli özelliği, ağırlık ve ceket taşımamasından dolayı ulaştığı minimum enerji tüketim seviyesidir. APT döküm tezgahı kalıp üzerinde ağırlık taşımamasından dolayı çok düşük enerji harcar.


KOYO yatay kalıplama hatlarında aşınmaya dayanıklı parçalarda spreyleme sistemleri, kum birikmesini önlemek için hava tutma sistemleri ve modelin sıyırılmasını kolaylaştırmak için model ısıtma sistemi bulunmaktadır.


KOYO kalıplama makinelerinin kontrol paneli oluşacak hataları tespit edebilme ve operatörü sorunun çözümü konusunda yapılacaklar hakkında yönlendiren bir arayüze sahiptir.

KOYO kalıplama hatlarının kullanımı tamamen Türkçe'dir ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Makinalarımız hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için tarafımızla bağlantı kurmanızı rica ederiz...